Evlenme Teklif Ederken Ne Giymelisiniz?

Evlenme Teklif Ederken Ne Giymelisiniz?
Hayatınız boyunca, ne giydiğinizi çok net hatırladığınız günler vardır; mezuniyet balonuz, kız kardeşinizin düğünü, sevgilinizle ilk tanıştığınız gün… İşte evlenme teklif ettiğiniz o büyük gün de bunlardan biridir… Teklif sırasında giydiğiniz kıyafetlerin bile ayrı hikayesi olacaktır hafızanızda. Çünkü diz çöküp o özel soruyu sorarken her anlamda hazır olmanız önemlidir, buna kılığınız da dahil. Teklif anında ne söyleyeceğiniz, doğru yüzüğü almış olmanız, teklif gününün planladığınız gibi gitmesi konularında dikkatli olduğunuz kadar, ne giydiğinize de kafa yormalısınız. Peki evlenme teklif ederken, neyi giymenin doğru, ne giymenin yanlış olduğunu nasıl bileceksiniz? Geleneksel bir takım elbise giyemeyecek kadar kalıpların dışındaysanız ne yapmalısınız?

İşte size karar verirken yardımcı olacak birkaç farklı senaryo için birkaç farklı öneri…

Restoranda Evlenme Teklif Ederken;

Sevgilinize bir şeyleri belli edip, sürprizi bozmak istemiyorsanız, daha önce hiç giymediğiniz bir şey giymemeye dikkat etmelisiniz. Araştırmalara göre, restoranda gerçekleşen evlilik tekliflerinde siyah takım elbise giyildiğinde, kadınların %95’ i bunun sadece bir akşam yemeği olmadığını, partnerlerini görür görmez anlıyor. Yani, yıldönümü, doğum günü gibi özel günlerde bile giymeyeceğiniz kadar şık / klasik bir takım elbise giymeniz durumunda, sevdiğiniz kişi teklif alacağını anlayacaktır. Bu nedenle, dengeyi bulmalısınız. Desenli bir gömlek tercih ederek, takımınızı biraz günlük hale getirebilir veya ceket seçiminizi casual dan yana kullanarak görünümünüzü sadeleştirebilirsiniz. Gece mavisi veya koyu lacivert bir takım da, geceniz için uygun olacaktır. Ayrıca ufak mesajlar vermeniz de tavsiyemizdir. Örneğin; hayatınızın kadınının en sevdiği renkte minik bir buket çiçek veya mendil yakanıza çok yakışacaktır.

Unutmayın, sevgilinizle normal bir randevuya çıkarkenki özenli görüntünüzden fazla uzaklaşmamalısınız. Ufak dokunuşlarla, detaylar üzerinde değişiklikler yapmanız yeterli.

İki Kişilik Özel ve Etkileyici Bir Teklif İçin;

Baş başa olacağınız ve teklif sonrası da birlikte romantik dakikalar geçireceğiniz bir gün planladıysanız, geleneksellikten şaşmayın. Peri masallarındaki bir gün olmasını hayal ediyorsanız ve gününüze teklif gerçekleştikten sonra da devam edecekseniz, smokin vazgeçilmez bir seçenek olacaktır. Siyahın her zaman en iyi seçenek olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Siyah giymek istemeyenler için ise gri önerimiz olacaktır. Ancak grinin kararsızlığı temsil ettiğini unutmadan, kömür grisi bir smokin tercih etmeniz sizin için faydalı olacaktır. Böyle bir günde giydiklerinizle kararsızlığı temsil etmek istemezsiniz… Ve tabii ki böylesine özel bir gün için papyon takmanız da daha uygun olacaktır.

Deniz Kenarında Evlenme Teklifi Ederken;

Kumsal boyunca uzanan maviliklerin dibinde, güneşin batışı karşısında, kumların üzerindesiniz. Smokin bu senaryo için aşırıya kaçacaktır. Ancak kumsalda olmanız demek, çok fazla rahatlık ta gerektirmez, o günün ciddiyetini hatırlatmak ve hissettirmek gereklidir.  Bu nedenle açık renkli bir spor ceket; altında ise koyu renk bir jean veya rahat kesimli bir kumaş pantolon. Daha önce de bahsettiğimiz gibi dengeyi sağlamak önemli. Böylesine doğal bir ortamda, hem doğal hem de özenli görünmeniz gerekecektir. Ayrıca giysilerinize bir gün önceden kuru temizleme yapmanız da önemli noktalardan biri, kimse böyle bir günde buruşuk ve özensiz görünmek istemez.  

Doğanın Ortasında Teklif Ederken;

Rengarenk çiçeklerin veya çimenlerin arasında, belki de uzun bir yürüyüş sonundaki bir tepenin ucunda veya bir piknik esnasında teklif edecekseniz doğayla uyumunuzu kaybetmemelisiniz. Giysilerinizin dokusu ve desenleri bulunduğunuz atmosferle uyumlu olmalıdır. Tweed bir ceket altına, koyu renk bir Jean veya ceketle uyumlu bir kumaş pantolon, etkileyici ve bir o kadar da rahat görünüm sağlayacaktır.

Peki ya müstakbel eşiniz ne giymeli?

Evlenme teklifini siz yapacak olsanız da, gelecekteki eşinizin nasıl görünmek istediğini ayarlamak ta sizin sorumluluğunuzda olacaktır. Unutmayın ki günün sonunda sonsuz dek saklanacak fotoğraflar çekineceksiniz ve tabii ki sosyal medyada da paylaşılacak… Evlilik teklifi alacağını hissettirmeden, özel bir şeyler olduğunu tahmin etmesini sağlamalısınız. Kusursuz görünmesi değil, kendini beğeneceği kadar güzel görünmesi yeterli. Çünkü dağınık ve spor salonundan çıkmış gibi görünmekten hoşlanmayacağına eminiz. Ayrıca bu özel günde her ihtimali düşünmeniz ve dikkat etmeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Kumsalda evlilik teklifi alacak sevgilinizin, topuklu ayakkabı giymemesini sağlamak; açık havada olacağınız bir planda sevgilinizin üşüyeceğini göz önünde bulundurarak ceket getirmeniz gibi…

Ne giyeceğiniz artık kafanızda şekillenmeye başladı mı? Size sadece genel hatlarıyla birkaç öneri verdik. Dilediğiniz kadar özgürsünüz, sizin ilişkiniz, sizin evlilik teklifiniz, sizin hayatınız… Bu özel gününüzü senelerce hatırlamanız dileğiyle…